Ceramika


WYJAZDOWE WARSZTATY CERAMICZNE DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ.

Cel główny projektu: wzrost poziomu psychosomatycznego i rozwój dzieci poprzez uczestnictwo w zajęciach.


Zajęcia odbywają się w przedszkolu lub szkole i dostosowane są do wieku dzieci. Czas trwania samej ceramiki to maksymalnie godzina. Trzeba do tego doliczyć czas przygotowania się do zajęć ok 15 minut. Mogą to być zajęcia cykliczne lub jednorazowe. Pracujemy na glinie samoutwardzalnej więc wszystkie prace zostają już w przedszkolu i czekają na wyschnięcie 🙂 Przed rozpoczęciem zajęć dzieci ubiorą ochronne, kolorowe fartuszki. Otrzymują narzędzia, foremki oraz podkładki chroniące stoliczki na których będą wykonywać swoje prace. Pozostawiamy po sobie czystość i porządek. Tematyka zajęć jest urozmaicona i staramy się dopasować do Państwa potrzeb.


Praca z gliną:

 • stymuluje układ nerwowy,
 • doskonali koordynację wzrokowo-ruchowa,
 • rozwija wyobraźnię,
 • ćwiczy koncentrację uwagi,
 • uczy planowania przestrzennego,
 • uwalnia ekspresję plastyczną,
 • rozwija sprawność manualną, rozwija w dzieciach zainteresowanie twórczością,
 • ma aspekt terapeutyczny ( poprzez taka aktywność twórczą uczy wyrażać emocje, satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości, wycisza i rozładowuje napięcia, odpręża i stanowi pomoc w walce ze stresem, motywuje do samodzielności,
 • uczy cierpliwości.

Dzieci kochają glinę za to, że:

 • sprawia autentyczną frajdę,
 • jest materiałem niezwykle plastycznym, a zatem wdzięcznym szczególnie dla rączek Małego Artysty,
 • można z niej wyczarować i zabrać do domu wspaniałe zwierzaki, zabawki, ozdoby, prezenty dla najbliższych , własny kubek czy miseczkę i wiele innych arcydzieł, których przeznaczenie na pierwszy rzut oka trudno jest dorosłym odgadnąć, ale użyta wyobraźnia i zaangażowanie sprawiają, że ich wartość jest bezcenna.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – warsztaty ceramiczne dla przedszkoli i szkół. Współpracujemy od wielu lat z przedszkolami i szkołami na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego.Cykliczne warsztaty ceramiczne dla przedszkoli i szkół

Cykliczne warsztaty ceramiczne prowadzimy zarówno w przedszkolach jak i szkołach. Warsztaty odbywają się najczęściej w formacie zajęcia raz w miesiącu. Mogą one mieć także formę zajęć pozalekcyjnych np. w ramach zajęć świetlicowych.

W przypadku tego formatu warsztatów ceramicznych dla dzieci co miesiąc realizujemy określony temat. Dostosowujemy tematykę przykładowo do pory roku lub realizowanego w danym momencie w szkole lub przedszkolu materiału. Temat warsztatów może również nawiązywać np. do nadchodzących świąt (Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty, Dzień Rodziny, Dzień Babci i Dziadka). Natomiast w sytuacji, gdy nie ma takich odgórnych ograniczeń dobieramy tematy zajęć w taki sposób, aby były jak najbardziej atrakcyjne dla dzieci. Poza warsztatami realizowanymi w formacie warsztaty raz w miesiącu oferujemy także warsztaty ceramiczne dla przedszkoli i szkół raz w tygodniu. W takim formacie przyjeżdżamy do przedszkola lub szkoły co tydzień. Na każde spotkanie przygotowujemy zróżnicowane i ciekawe dla dzieci tematy warsztatów. Są one dobierane tak, aby z tygodnia na tydzień ceramika była tym wyjątkowym momentem tygodnia, który daje dzieciom wiele radości.

Okazjonalne warsztaty ceramiczne dla przedszkoli i szkół

Okazjonalne warsztaty ceramiczne dla przedszkoli i szkół wiążą się najczęściej z nadchodzącymi wydarzeniami. Dotyczy to w szczególności różnorodnych świąt, takich jak: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty, Dzień Rodziny, Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Dziecka. W trakcie takich warsztatów ceramicznych dzieci realizują prace, które będą wyjątkowym prezentem dla najbliższych (Dzień Mamy i Taty, Dzień Rodziny, Dzień Babci i Dziadka) lub unikalną ozdobą świąteczną (Boże Narodzenie i Wielkanoc). Na warsztaty ceramiczne z okazji Dnia Dziecka temat warsztatów, natomiast dobieramy pod kątem dostarczenia dzieciom jak najwięcej radości z udziału w warsztatach.


Zobacz więcej zdjęć w zakładce GALERIA


Cena 25 zł / dziecko minimalna grupa to 15 dzieci jeżeli będzie mniejsza liczba to pobierana jest stała opłata 380 zł.

Zajęcia odbywają się w przedszkolu lub szkole i w cenę wliczone są wszystkie potrzebne przyrządy oraz glina samoutwardzalna. Przyjazd do 15 km gratis. Wyjazdy poza ten obszar są dodatkowo płatne i wynoszą 1 zł za km.

Rezerwacji terminu można dokonać pod nr telefonu 502 002 234
Zajęcia dostępne są od września do kwietnia.